Hakkımızda
Arık Stüdyo Yenişehir

ARIK Fotoğraf Stüdyosu  Mersin Yenişehir bölgesinde Profesyonel Fotoğrafçılık konusunda  sizlere üstün hizmetler vermektedir. En özel anlarınızda, sizler için hazırladığımız en uygun kampanyalarımızla yanınızdayız.

 • Düğün Çekim
 • Nişan Çekim
 • Dış Çekim
 • Albüm
 • Klip Çekim
 • Tanıtım Filmi
 • Okul Etkinlikleri
 • Mezuniyet
 • Yemek-Menü Çekim
 • Seslendirme
 • Fotoğraf Çekim
 • Video Çekim (FullHD -  4K)
 • Drone (Havadan Görüntüleme)  FullHD - 4K
 • Fotoğraf Basım (10x15 - 15x21)
 • Eski Video Kasetleriniz cd ye aktarım. Ayrıca Eski Video kasetlerinizi ve fotoğraflarınızdan oluşan kısa film izlemek istemez misiniz?

İletişim
Adres:
Fuat Morel Mahallesi, 28103 Sokak, B No:1 BE, 33120 Yenişehir
Tel:
0552 260 17 33
E-posta:
arikstudyo@gmail.com
Ella Williams

Günümüzün gelişen teknolojileri ile çok daha fazla ilgi duyulan ve özel günlerin vazgeçilmezi haline gelen fotoğrafçılık bireylerin gördüğü bileşenleri belirli teknik ve cihazlarla görsel bir sanata dönüştürmeleridir.

Fotoğrafçılık günümüzde gelişmiş bir meslek haline gelmiştir ve kalıcı bir anıyı ölümsüzleştirdiği için çok rağbet edilmektedir.
19 yüzyıl itibariyle renkli fotoğrafların ortaya çıkması ve fotoğrafçılığın ilerlemesi insanların da fotoğrafa verdiği değeri arttırmıştır.

Fotoğrafçılar Ne İş Yaparlar?

Fotoğraf çekmek her şeyden önce bir sanattır çünkü görülen bileşenlerin sanatsal olarak kalıcı birer objeye dönüşmesini sağlar.

Fotoğrafçılar sanatsal çalışmalar yaparlar veya özel günlerde uzman fotoğraf çekimi hizmetleri verirler. Fotoğraf çekmek bir sanat olduğu için ilgi, yetenek ve eğitim gerektirir. Günümüzde fotoğrafçılığa çok önem verildiği için fotoğrafçılar da farklı ve mükemmeli yakalamak için yenilenen yöntemler geliştirmekte veya yeni taktikler ortaya koymaktadır.

Günümüzde tasarım ürünlerinden düğünlere kadar pek çok mekan, kutlama, özel gün ve objeler için fotoğrafçılar çalışmaktadır.

Fotoğrafçılık Türleri Nelerdir?

Fotoğraf çekme konusunda yetenekli ve eğitimli kişiler tarafından pek çok hizmet verilmektedir, ancak fotoğraf sanatçıları ne tür fotoğraf çekeceklerine kendileri karar verirler.

 

Fotoğraf çekimi günümüzde en çok özel günlerde yapılmaktadır ancak fotoğrafçılık sanatını ortaya koymak için ciddi bir eğitim alınması gerekmektedir.

 • Çekilen nesneleri tanımlayan betimleyici,
 • Çekilen nesne hakkında bilgi vererek insanların bu sanatı anlamışını sağlayan açıklayıcı,
 • Yalnızca sanat için çekilen teorik fotoğraflar
 • Çekilen nesnelerin sübjektif olarak görülmesi ve yorumlanması için çekilen yorumlayıcı fotoğraf türleri vardır.

Düğün Fotoğrafçılığı

Özel günler içerisinde herkes tarafından en çok değer verilen gün olan düğünlerde tercih edilen düğün fotoğrafçılığı uzmanlık ve pratiklik gerektirir. İnsanların bu en özel günlerinde yaşadıkları mutluluğu ölümsüzleştiren düğün fotoğrafçılığı yenilikçi, özgün ve farklı olmalıdır. Klasik fotoğrafların artık demode sayıldığı günümüzde düğün fotoğraflarının farklı ve dikkat çekici olması gerekmektedir. Bu nedenle de düğün fotoğrafçılığı yapanların kendilerini sürekli geliştirmesi, yeni teknikler hakkında araştırması hatta yeni yöntemler geliştirmesi gerekmektedir.

Düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerde tercih edile düğün fotoğrafçılığı son yılların en popüler fotoğrafçılık türleri arasında yer almayı başarmıştır.

Mekan Fotoğrafçılığı

Otel, okul, şirket, işletme gibi yerlerin tanıtımı açısından çekilen fotoğrafları tanımlamakta kullanılan mekan fotoğrafçılığı terimi günümüzde pek çok kurum ve işletme için mükemmel bir reklam aracı haline gelmektedir.

Ürün Fotoğrafçılığı

Markaların ve tasarımcıların ürünlerinin tanıtımı için tercih ettiği ürün fotoğrafçılığı daha çok internet sitelerinde, reklam broşürlerinde karşımıza çıkmaktadır. Mal ve ürünlerin güzel görünmesi ve doğru şekilde fotoğraflanması çok önemlidir. Güzel fotoğraflar güzel hisler uyandırır bu nedenle de her türlü ürün tanıtımı ve afiş için profesyonel ürün fotoğrafçılığı hizmetlerinin alınması gerekmektedir.

Eğer Bu Fotoğrafçılık türlerinden hizmet almak isterseniz.  Arık Stüdyo olarak fotoğrafçılık ve video (kamera) çekim hizmeti vermekteyiz. 

Son

Yazılarımız

My favorite task

Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalı

Biyometrik terim olarak, bireylerin ölçülebilir davranış sal ve fiziksel karakteristiklerini tanıyarak kimlik saptamak üzere, uluslararası standart hale gelmiş otomatik sistemler için kullanılıyor.
Pasaport‘larda bu aşamada yalnız yüz ve parmak izi biyometrileri...
Daha Fazla

My favorite task

Portre Fotoğraflarda 4 Farklı Işık Kullanımı

Portre fotoğraf çekiminde; fotoğraf makinasının kalitesi, lens seçenekleri ve kullanabileceğiniz bir sürü aksesuar vardır. Ancak tüm bunlardan daha önemli olan ışıktır. Özellikle portre fotoğraf çekiminde ışıktan daha önemli bir şey yoktur.

Doğal ışık herkes tarafından sevilir. Bu yüzden st&uum...
Daha Fazla

My favorite task

Cep Telefonu fotoğrafçılığı

Cep telefonları fotoğraf alanında artık kendini kanıtlamış durumdadır. Birçok marka ve modelde cep telefonunun fotoğrafçılık alanına iyiden iyiye girmiş olması, beraberinde fotoğraf çekim teknikleri, donanımsal yeterlilik ve sanatsal bakış açısı konularında bir rekabet ortamı yaratmıştır. Cep telefonu ile fotoğraf ç...
Daha Fazla

My favorite task

Fotoğrafçılık Nedir?

Günümüzün gelişen teknolojileri ile çok daha fazla ilgi duyulan ve özel günlerin vazgeçilmezi haline gelen fotoğrafçılık bireylerin gördüğü bileşenleri belirli teknik ve cihazlarla görsel bir sanata dönüştürmeleridir.

Fotoğrafçılık günümüzde gelişmiş ...
Daha Fazla