Hakkımızda
Arık Stüdyo Yenişehir

ARIK Fotoğraf Stüdyosu  Mersin Yenişehir bölgesinde Profesyonel Fotoğrafçılık konusunda  sizlere üstün hizmetler vermektedir. En özel anlarınızda, sizler için hazırladığımız en uygun kampanyalarımızla yanınızdayız.

 • Düğün Çekim
 • Nişan Çekim
 • Dış Çekim
 • Albüm
 • Klip Çekim
 • Tanıtım Filmi
 • Okul Etkinlikleri
 • Mezuniyet
 • Yemek-Menü Çekim
 • Seslendirme
 • Fotoğraf Çekim
 • Video Çekim (FullHD -  4K)
 • Drone (Havadan Görüntüleme)  FullHD - 4K
 • Fotoğraf Basım (10x15 - 15x21)
 • Eski Video Kasetleriniz cd ye aktarım. Ayrıca Eski Video kasetlerinizi ve fotoğraflarınızdan oluşan kısa film izlemek istemez misiniz?

İletişim
Adres:
Fuat Morel Mahallesi, 28103 Sokak, B No:1 BE, 33120 Yenişehir
Tel:
0552 260 17 33
E-posta:
arikstudyo@gmail.com
Ella Williams

Cep telefonları fotoğraf alanında artık kendini kanıtlamış durumdadır. Birçok marka ve modelde cep telefonunun fotoğrafçılık alanına iyiden iyiye girmiş olması, beraberinde fotoğraf çekim teknikleri, donanımsal yeterlilik ve sanatsal bakış açısı konularında bir rekabet ortamı yaratmıştır. Cep telefonu ile fotoğraf çekme eylemine sadece eğlence gözüyle bakmak fotoğraf dünyasında önemli bir alanı görememek sonucunu doğurur.

 

Fotoğrafı, cep telefonu ile çekme işini çok hafife aldığımız dönemler geride kaldı. Elbet, gelişmiş bir fotoğraf makinesi ile cep telefonunu yarıştırmak akıllıca bir iş değil. Ama fotoğraf özellikleri gelişmiş bir cep telefonunun çıkardığı işleri görünce orta halli bir fotoğraf makinesine gerek olup olmadığını sorgular hale geliyorsunuz. Özgün fikirler küçük ekranlarda fotoğraf biçiminde somutlaşıyor. Herkesin cebinde yer alması, üstelik her an yanında bulunması,  zaten bir hatta sahip olması sayesinde paylaşımın kolaylığı ve kullanım pratikliği sayesinde cep telefonları fotoğraf alanında yeni bir akım yaratıyor.

 

Telefon kameralarının görsel hayata bu denli hızlı ve güçlü giriş yapmasının belirgin nedenleri var:

 • Artık herkes bir fotoğraf makinesine sahip. Cep telefonları ilk başlarda sadece haberleşmeye yarardı. İki satırlık monokrom ekranı numaraları ve mesajları görmeye yarar ve fotoğraf akla bile gelmezdi.
 • Cebimizde fotoğraf canavarı taşıyoruz. Artık neredeyse “cep telefonu fotoğraf çekebiliyor” demek yerine, “fotoğraf makinesine telefon özelliği de koymuşlar” diyeceğiz.
 • En önemli nokta: Taşınabilirlik ve paylaşım. Fotoğrafı çektikten sonra, paylaşmak için bir telefona, en azından bilgisayara bağlı bir telefon hattına gereksinim var. Fotoğrafı telefonla çektiğinizde sorun kendiliğinden çözülüyor. Hemen, anında paylaşım olanağı, fotoğrafı çekenin paylaşma heyecanı için paha biçilmez değerde.
 • Başka bir önemli nokta: Boyutlar ve ağırlık. Bugün üst seviye fotoğraf makinesi üreticilerinin bile üzerine ciddi olarak eğildikleri bir nokta, makinenin ağırlığını azaltmak, boyutlarını küçültmek konusudur. Cep telefonları boyut ve ağırlık açısından daha başlangıçta büyük avantaja sahipler.
 • Üstelik her an yanınızda. Cebimizde taşıdığımız bu gerçekten “akıllı” cihazlar sayesinde cep telefonu fotoğrafçılığı diyebileceğimiz bir görsel olgu ortaya çıkmış oldu. Bu olgu, herkesin kolaylıkla bir parçası olabileceği bir fotoğrafçılık türü biçiminde gelişiyor. Fotoğraf çekimi için planlama yapmaya gerek yok, makine ve yardımcı gereçlerimizi bir çantaya doldurup yanımıza almamız gerekmiyor. Elini cebine götür, telefonunu çıkar, bir tuşa bas, fotoğraf karşında, bu kadar basit. Bu yönüyle telefonlar, “anı yakalayabilmek” kavramına en yakın makine olarak da düşünülebilir.
 • Fotoğraf eğitimi almak gerekli değil! Telefonlar için birçok fotoğraf yazılımı ve uygulama olduğu düşünülünce cep telefonu ile fotoğraf çekmek ve düzenlemek kolay ve hızlı bir akıma dönüşmüştür. Telefonlarda basitleştirilen işlemler fotoğraf eğitimi almayan bir kişinin dahi fotoğraf çekebilmesini olanaklı hale getiriyor. Dijital fotoğraf makineleri fotoğraf çekmeyi kolaylaştırsa da, fotoğraf sanatını anlamayı zorlaştırdı. Otomatik ayarlarla yetinmek yerine çoğu ayara hâkim olmak istediğinizde, dijital fotoğraf makinelerindeki pek çok fonksiyon yeni fotoğrafçıların hevesini kırıyor. Basitleştirilmiş cep telefonu ayarları, fotoğrafa yeni başlayanlar için fotoğrafın teknik yönü içinde boğulmadan kompozisyonlar oluşturabilme rahatlığı yaratıyor.
 • Anında konuya doğrult ve çek! Her durumda kabul edilebilir fotoğraflar üretmeye ayarlanmış cep telefonları sayesinde kullanıcı, önündeki sahneye telefonun merceğini doğrultur ve tek tuşla fotoğrafı çeker. Kullanıcının belirleyebileceği çekim ayarları ve gelişmiş objektif bölümleri sayesinde yeni telefonlar daha iyi fotoğraflar çekmeyi de özendiriyor.
 • Eğlencenin yanı sıra ciddi fotoğrafçının yardımcı gereci: Artık bir çanta dolusu objektif ve yardımcı gereçle çekim yapan ciddi fotoğrafçılar da gelişmiş cep telefonlarını fotoğraf için kullanıyor. Farklı açılar yakalamak, büyük makinelerle girmenin zor olduğu alanlarda kolay çekim yapmak cep telefonları ile pratik hale gelmiş durumda. Ayrıca yanınızda fotoğraf makinesi yoksa cep telefonu kamerasıyla da düzgün fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • Toplum içinde yadırganmayan çekim biçimi: Telefon kamerasının bu denli pratik bir kullanım sunması, fotoğraf çekme eylemine de farklı bir katkı sunuyor. Boynunda büyük bir makine ile dolaşan birisi, çevredeki insanları tedirginleştiriyor. Birçok insan fotoğraf çekerken çevresindekilerden çekiniyor. Fakat telefonla herkes her yerde her durumda fotoğraf ve video çekmeye başladığı için daha doğal karşılanıyor, birkaç saniyede işinizi bitirebiliyorsunuz.

Son

Yazılarımız

My favorite task

Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalı

Biyometrik terim olarak, bireylerin ölçülebilir davranış sal ve fiziksel karakteristiklerini tanıyarak kimlik saptamak üzere, uluslararası standart hale gelmiş otomatik sistemler için kullanılıyor.
Pasaport‘larda bu aşamada yalnız yüz ve parmak izi biyometrileri...
Daha Fazla

My favorite task

Portre Fotoğraflarda 4 Farklı Işık Kullanımı

Portre fotoğraf çekiminde; fotoğraf makinasının kalitesi, lens seçenekleri ve kullanabileceğiniz bir sürü aksesuar vardır. Ancak tüm bunlardan daha önemli olan ışıktır. Özellikle portre fotoğraf çekiminde ışıktan daha önemli bir şey yoktur.

Doğal ışık herkes tarafından sevilir. Bu yüzden st&uum...
Daha Fazla

My favorite task

Cep Telefonu fotoğrafçılığı

Cep telefonları fotoğraf alanında artık kendini kanıtlamış durumdadır. Birçok marka ve modelde cep telefonunun fotoğrafçılık alanına iyiden iyiye girmiş olması, beraberinde fotoğraf çekim teknikleri, donanımsal yeterlilik ve sanatsal bakış açısı konularında bir rekabet ortamı yaratmıştır. Cep telefonu ile fotoğraf ç...
Daha Fazla

My favorite task

Fotoğrafçılık Nedir?

Günümüzün gelişen teknolojileri ile çok daha fazla ilgi duyulan ve özel günlerin vazgeçilmezi haline gelen fotoğrafçılık bireylerin gördüğü bileşenleri belirli teknik ve cihazlarla görsel bir sanata dönüştürmeleridir.

Fotoğrafçılık günümüzde gelişmiş ...
Daha Fazla